top of page

wycieczki po Kirgizji

Marzy Ci się podróż do odległych zakątków Kirgizji, poznanie bliżej kultury, podziwianie malowniczych krajobrazów górskich i nieokiełznanej przyrody? Z Open Travelers & Let's Travel Asia to możliwe! 
Zapewniamy bezpieczne podróże po Kirgistanie z zakwaterowaniem, wyżywieniem, swobonym planem wycieczki oraz przewodnikami, którzy żyją w tym pięknym kraju na co dzień i znają go od podszewki. 

Mapa kgz

Doświadczony zespół zapozna Was z historią, kulturą i tradycją, a także zadba o rozmaite udogodnienia na trasie. Każda wyprawa zaplanowana jest z należytą dbałością o komfort podróżujących - dzięki temu zwiedzanie staje się czystą przyjemnością i pozostawia wiele przestrzeni do nacieszenia się widokami oraz czerpania energii z przebywania blisko przyrody. Relaksujący kontakt z naturą, zwiedzanie turystycznych szlaków oraz mniej oczywistych destynacji, które zapierają dech w piersiach, dzikie podróże wygodnymi samochodami 4x4 oraz przejażdżki konnymi powozami - oto co czeka spragnonych przygód podróżników! 

Dlaczego Kirgizja?

Przez lata naszych eskapad widzieliśmy wiele pięknych miejsc, ale to właśnie Kirgistan zauroczył nas swoją nieokiełznaną atmosferą. Dzika przyroda, wolność, pyszne, lokalne jedzenie i odpoczynek na świeżym powietrzu sprawiły, że chcemy tam stale powracać. Ciężko z resztą było rozstawać się z pięknymi widokami gór Tienszan, ciepłem wody jeziora Issyk-Kul i orzeźwiającą wodą z krystalicznie czystych potoków. Letnie noce spędzone w jurtach, konie na wolnym wybiegu, naturalne, gorące źródła, rozległe pastwiska i uprzejmi mieszkańcach górskich terenów nie chcą nam dać o sobie zapomnieć, a obrazy w naszych głowach wciąż są żywe i pełne kolorów. Nigdzie jeszcze nie czuliśmy takiego spokoju ducha i energii, stąd wiemy, że to jedno z tych miejsc, które każdy powinien w swoim życiu zobaczyć. Poza malowniczymi krajobrazami i przyrodą (której nigdzie jak w Kirgistanie nie poznacie tak blisko) równie ciepło wspominamy samych Kirgizów - krzepkich, roześmianych, rozmownych i przede wszystkim gościnnych, którzy dodatkowo sprawili, że nasza wycieczka była bogatsza o wiedzę na temat historii i kultury. Pokazali nam jak wygląda ich życie, które szczególnie w sezonie letnim wydaje się być sielankowe - długie spacery po górach podczas wypasu owiec, bliski kontakt z naturą i odpoczynek w jurtach. Mieliśmy także okazje na własne oczy zobaczyć jak oswaja się drapieżne ptaki - pokaz sokolnictwa zrobił na nas niemałe wrażenie. To stara tradycja przekazywana między pokoleniami i, choć w dzisiejszych czasach stanowi już bardziej sztukę niż niezbędną do przetrwania umiejętność, odgrywa ważną rolę. Kultywuje pamięć o przodkach-koczownikach, dlatego wciąż pozostaje żywa na terenach zamieszkiwanych przez Kirgizów.

Podczas naszej podróży poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, w tym grupę barwnych osób spragnionych przygód w najdalszych zakątkach tego malowniczego kraju. Tak właśnie zrodziła się współpraca z Let's Travel Asia, którzy organizują wycieczki na terenie Kirgistanu. Doborowe towarzystwo doświadczonych kierowców oraz przewodników szybko wzbudziło naszą sympatię i sprawiło, że pozostaliśmy w kontakcie na lata. Teraz nasi przyjaciele z Kirgizji mają dla Was oferty wycieczkowe, które pozwolą Wam na bezpiecznie podróżowanie po Kirgistanie z zakwaterowaniem, wyżywieniem, swobodnym planem wycieczki oraz przewodnikami, którzy żyją w tym pięknym kraju na co dzień i znają go od podszewki. Doświadczony zespół zapozna Was z historią, kulturą i tradycją, a także zadba o rozmaite udogodnienia na trasie. Każda wyprawa zaplanowana jest z należytą dbałością o komfort podróżujących - dzięki temu zwiedzanie staje się czystą przyjemnością i pozostawia wiele przestrzeni do nacieszenia się widokami oraz czerpania energii z przebywania blisko przyrody. Relaksujący kontakt z naturą, zwiedzanie turystycznych szlaków oraz mniej oczywistych destynacji, które zapierają dech w piersiach, dzikie podróże wygodnymi samochodami 4x4 oraz przejażdżki konnymi powozami - oto co czeka spragnionych przygód podróżników, a my ręczymy, że będziecie bawić się świetnie!

 
bottom of page