top of page

Każdego roku tysiące turystów z całego świata odwiedzają Kirgistan, żeby podziwiać pierwotne piękno tutejszej przyrody i zapoznać ze zwyczajami ludów koczowniczych. Większość turystów wybiera obwód issykkulski, ponieważ w wygodny sposób można dotrzeć do miejsc atrakcyjnych przyrodniczo, historycznie i etnograficznie.

Dookoła perły Tien Szan.png

Dookoła perły Tienszan

Plan wycieczki

Dzień 1 Lotnisko Manas – miasto Biszkek
Spotkanie na lotnisku Manas. przejazd do Biszkeku, zakwaterowanie w hotelu. Wysoki poziom obsługi, znakomita kuchnia narodowa i europejska pozwolą odpocząć po długim locie. Obiad w stylu narodowym w kompleksie etnograficznym, podczas kolacji omówienie szczegółów trasy. 30 km

Dzień 2 Biszkek – Burana – Czołpon Ata
Przejazd z Biszkeku do wsi Tamczy, na północnym brzegu jeziora Issyk Kul. Po drodze architektoniczno – historyczny kompleks Burana z charakterystyczną wieżą, pozostałość po mieście Balasagun z czasów imperium Karachanidów. Zabytek znajduje się wśród ruin starożytnej osady, dziesięć minut jazdy od miasta Tokmok na lewym brzegu rzeczki Czu. Powstał w X-XI wieku. Obok wieży znajduje się „ogród skalny”, w którym znajdują się ballbale - starożytne kamienne rzeźby z VI-X w., kamienie młyńskie i przykłady sztuki naskalnej z I w. p.n.e. Po przyjeździe wolny czas na spacer po plaży. Kolacja i nocleg w pensjonacie.

Dzień 3 Czołpon Ata – Karakoł (Przewalsk) - Ałtyn Araszan
Po smacznym śniadaniu, zwiedzanie kompleksu Rukh Ordo („Centrum Duchów” – skansen na świeżym powietrzu nad brzegiem jeziora, możliwość ćwiczenia łucznictwa) oraz muzeum kirgiskiego pisarza Czyngiza Ajmatowa. Przejazd do Karakoł, zwiedzanie miasta: meczet Dungan, Katedra Trójcy Świętej. Po zapoznaniu się z historią miasta Karakoł i kuchnią dungańską, przejazd samochodami UAZ 4x4 do wąwozu Ałtyn Arashan – dziewicza przyroda, wysokie iglaste lasy, gorące źródła, rzeka Ak Suu.

Dzień 4 Ałtyn Araszan - Jezioro Ala Kul - Ałtyn Araszan
Jezioro Ala Kul położone jest na wysokości 3500 m n.p.m. - przyciąga turystów swoim niesamowitym kolorem i niedostępnością. Jest nazywane Turkusową Perłą Kirgistanu. Można się tam dostać pieszo (trekking 3 dni) lub konno. Ze względu na czas dotarcia nad jezioro – wyjazd konno po śniadaniu, powrót do pensjonatu przed kolacją.

Dzień 5 Ałtyn Araszan – Wąwóz Dżeti Oguz (Wąwóz Siedmiu Byków)
Po kąpieli w gorących źródłach, powrót do miasta Karakoł i przejazd do Wąwozu Dżeti Oguz. Wąwóz Dżeti Oguz, znany szerzej jako wąwóz Siedmiu Byków, to jedna z większych atrakcji w pobliżu Karakoł. Oferuje niesamowite widoki na formacje skalne z czerwonego piaskowca, górujące nad wąwozem oraz pobliską doliną. Z wąwozem i fantazyjnymi formacjami skalnymi wiążą się liczne legendy.

Dzień 6 Dżeti Oguz – Barskoon
Nocleg w pensjonacie z widokiem na Czerwone Skały – Siedem Byków. Zaplanowany spacer do wąwozu Barskoon, podziwianie wodospadów – około 2 godziny. „Szlak Gagarina”. Nocleg na luksusowym kempingu z widokiem na 100-metrowy wodospad.

Dzień 7 Wąwóz Barskoon – wioska Ton
Widoki w Kanionie Skazka (Bajka) pozwalą poczuć prawdziwą potęgę natury. Nocleg w jurtach nad brzegiem jeziora Issyk Kul – dotyk prawdziwego serca Środkowej Azji przez obcowanie z jej rdzennymi mieszkańcami, nomadami.

Dzień 8 Wioska Ton - Biszkek
Przejazd do miasta Biszkek (5 godzin), transfer na lotnisko.

Nasz folder

 

bottom of page