top of page

jak to robimy

17.png
1.png

Cały nasz projekt opiera się na fascynacji światem i podróżami. Staramy się zatrzymać na dłużej, prawdziwie eksplorować miejsca, które nas urzekły. Aby taki sposób podróżowania był możliwy, staramy się założyć bazę - zaplecze w postaci odpowiednio przygotowanych samochodów, nawiązanych kontaktów itp. Obecnie naszą główną "bazą" stał się Kirgistan i to właśnie to miejsce chcemy Wam pokazać. Pomyśleliśmy, że możemy się dzielić naszym zapleczem z ludźmi, którzy chcą podróżować w podobny sposób - z dala od utartych szlaków, hoteli i sztucznego folkloru.
Nie jesteśmy biurem podróży, nie jesteśmy również organizatorem wyjazdów. Proponujemy korzystanie z naszych zasobów. Proponujemy wyjątkowe i indywidualne podróże z dala od masowej turystyki, wyprawy 4x4/ 2x4 dla początkujących i zaawansowanych z wypożyczeniem aut, możliwe są podróże tematyczne z ekspertami (flora, fauna, fotografia), a co najważniejsze - dostęp do aut i sprzętu. Dla chętnych mamy również możliwość zwiedzania Kirgizji konno pod czujnym okiem doświadczonych osób.

transport

Podstawę naszych wypraw stanowią niezależne środki transportu - Toyota Land Cruiser, Lada Niva, UAZ - oto czym przemierzać możecie z nami najbardziej odległe zakątki Kirgistanu. Podczas podróży grupy mają dostęp również do sprzętu biwakowo-wyprawowego. Podczas wypraw takie auta pozwalają na pełną dowolność obranych tras i zapewniają bezpieczeństwo. Samochody zostały zakupione od zaufanych dostawców i dokładnie sprawdzone. Mechanicznie i optycznie pojazdy zostały doprowadzone do stanu pozwalającego na swobodne realizowanie dalekich wypraw. Posiadają wszystko, co niezbędne do takich wyjazdów. 
 

Sprzęt techniczny i kempingowy został starannie dobrany i jest odpowiedniej jakości.
Indywidualne rozbudowy zostały wykonane w takim zakresie, aby można było realizować planowane wyprawy. Auta są ubezpieczone (OC) i zarejestrowane.
 

Niektóre ścieżki nie pozwalają na przejazd autami, dlatego w zanadrzu mamy także bardziej klasyczne rozwiązania - trekking i konne przeprawy. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem osób posiadających odpowiednią wiedzę, którą chętnie się dzielą. W takich wycieczkach biorą udział przewodnicy, którzy dobrze znają Kirgistan oraz są przygotowani na wszelkie możliwe sytuacje mogące spotkać podróżników na trasie.

Lada Niva - niezawodna legenda off-roadowa
Cena za wypożyczenie auta jest wliczona w cenę wycieczki
Kaucja:  475

miejsce w aucie i sprzęt kempingowy na max. 4 osoby

Toyota Land Cruiser - bezpieczna klasyka wypraw 4x4​
Cena za wypożyczenie auta jest wliczona w cenę wycieczki

Kaucja: 475
- miejsce w aucie i sprzęt kempingowy na

2 osoby (dostępna wersja 4 osobowa)

uaz jeep kon_edited.png

Przed wypożyczeniem auta należy wpłacić kaucję w wysokości 475 €.

zdj auta.JPG

Musicie jednak wiedzieć, że wszystko się może zdarzyć: auta mogą się popsuć, warunki zmienić - to jest element każdej wyprawy i trzeba umieć poradzić sobie z takimi codziennymi, wyprawowymi  problemami. My chętnie w tym pomożemy.

Niezależnie od sytuacji, zawsze służymy pomocą i radą. Na miejscu bezpieczeństwo zapewniają przewodnicy i organizatorzy wycieczki, którzy zawsze gotowi będą na znalezienie alternatyw.

nasze kierunki

Mapa kgz

 Podczas naszych wycieczek odwiedzamy wiele trudno dostępnych miejsc dla przeciętnego turysty. Skupiamy się na tym co nowe, nieokiełznane i nieoczywiste. Oblegane szlaki, choć są piękne, to nie oddają w pełni energii, która płynie z dzikich terenów Kirgistanu. Rozległe jeziora można zwiedzać z różnych stron - my wybieramy te, gdzie człowiek może być blisko natury, z dala od sezonowego, wakacyjnego zgiełku. Wiemy, które górskie szlaki obrać, aby trafić w najpiękniejsze miejsca - takie, gdzie widok zapiera dech w piersiach i pozwala poczuć prawdziwą wolność. Nie pomijamy także małych wiosek pełnych spokojnego, sielankowego życia, dobrego jedzenia i życzliwych ludzi. Dzięki wsparciu kirgiskich przyjaciół zaplanowanie trasy staje się proste i wygodne - w końcu znają kraj od podszewki, podróżowali po nim już nie raz i eksplorowali jego najdalsze zakątki. Teraz chcą się podzielić swoimi eskapadami z Wami!

IMG_1853.JPG

Więcej o naszych destynacjach możecie przeczytać

IMG_1963.JPG
IMG_1978.JPG

Jesteś zainteresowany/a podróżami z Opentravelers & Let's Travel Asia? 
Sprawdź dostępną OFERTĘ

bottom of page