top of page

Podczas tej wycieczki będzie możliwość jazdy zarówno samochodem terenowym, jak i konno. Zachwycające jeziora, zielone wąwozy, czerwone skały, lodowce – wszystkie te widoki zostaną na długo w pamięci. Dzięki niestandardowym środkom transportu, będzie można zobaczyć dwa największe jeziora Kirgistanu (Issyk Kul i Son-Kul) oraz położone najwyżej – Ala Kul.

Wycieczka konna.png

Wycieczka Konna

Plan wycieczki

Dzień 1
Spotkanie na lotnisku Manas w pobliżu miasta Biszkek, odbiór samochodów i przejazd do hotelu. Po zakwaterowaniu odpoczynek w kompleksie etnicznym Supara – zwiedzanie i kolacja. Nocleg w Biszkeku
Odwiedzane miejsca:
- Kompleks etniczny Supara – program zwiedzania zależny od godziny przyjazdu.
30 km

Dzień 2 Biszkek – Kyzart - Kilemcze
Po śniadaniu wyjazd do wioski Kyzart, czas przejazdu: około 4-5 godzin, zachwycające widoki w drodze, po przyjeździe do wioski - obiad, instruktaż i rozpoczęcie dwudniowej wycieczki konnej nad jezioro Son-Kul w towarzystwie instruktora–przewodnika. Samochody będą do odbioru w bazie przy jeziorze Son-Kul. Cel pierwszego dnia wycieczki konnej: Jailoo Kilemcze oraz noc w osadzie jurt.
Odwiedzane miejsca:
- Wąwóz Bum
- Zbiornik Ortho Tokoi
- wieś Kyzart
- Jailoo Kilemcze
270 km

Dzień 3 Jailoo Kilemcze - Jezioro Son-Kul
Przejazd konno z Jailoo Kilemcze nad jezioro Son-Kul z pięknymi widokami przełęczy Zhaman Echki i panoramą jeziora Son-Kul. Obiad w postaci lunchboxa. Kolacja i nocleg w osadzie jurt nad jeziorem.
Odwiedzane miejsca:
- Jailoo Kilemcze
- Przełęcz Zhamana Echki
- Panorama jeziora Son-Kul
- Jezioro Son-Kul

Dzień 4 Son-Kul - Wąwóz Skazka („Bajka”) - Barskoon
Rano kilka godzin czasu wolnego - możliwość spaceru wzdłuż jeziora, sesji zdjęciowej lub odpoczynku z widokiem na góry i jezioro. Następnie przejazd wynajętymi samochodami do regionu Issyk Kul, nad jezioro Issyk Kul, zwane Perłą Azji. Trasa przez malowniczą Przełęcz "32 Papug". Pierwszy przystanek nad jeziorem to kaniony Skazka ("Bajka"), gdzie – jak nazwa wskazuje - widoki są naprawdę bajeczne. Nocleg w wąwozie Barskoon na luksusowym kempingu.
Odwiedzone miejsca:
- Przełęcz "32 papug"
- Jezioro Issyk Kul
- Kaniony Skazka
- Wąwóz Barskoon
300 km

Dzień 5 Barskoon - Dżeti Oguz - Ałtyn Araszan
Rano 30-40 minutowy spacer do wodospadów Barskoon, które zachwycają swoją siłą. Następnie wąwóz Dżeti Oguz – do podziwiania czerwone skały Siedmiu Byków i Złamanego Serca oraz legendy o nich, obok - piękne widoki na lasy iglaste. Możliwość zorganizowania przejażdżki konnej w okolicy. Przejazd do miasta Karakol, stworzonego przez rosyjskich osadników w czasach carskiej Rosji, zwiedzanie. Na koniec dnia przejazd samochodami UAZ do wąwozu Ałtyn Araszan w drodze przepiękne, niezapomniane górskie widoki. Nocleg w pensjonacie.
Odwiedzane Miejsca:
- Wodospady Barskoon
- Wąwóz Dżeti-Oguz (Siedem Byków i Złamane Serce)
- Miasto Karakoł
- Wąwóz Ałtyn Araszan
155 km

Dzień 6 Ałtyn Araszan - jezioro Ala Kul - Ałtyn Araszan
Przejazd konno do trudnodostępnego jeziora Ala Kul, ponad 3000 m n.p.m. Obiad w formie lunchboxa. Wieczorem odpoczynek przy źródłach termalnych. Nocleg w pensjonacie.
Odwiedzane miejsca:
- Jezioro Ala Kul (dojazd konno)
- Źródła termalne

Dzień 7 Wąwóz Ałtyn Araszan - miasto Czołpon Ata
Powrót do miasta Karakoł samochodami UAZ. Przejazd samochodami Lada Niva wzdłuż jeziora Issyk Kul do miasta Czołpon Ata, zwiedzanie skansenu petroglifów i ośrodka kultury Rukh Ordo lub odpoczynek na plaży. Nocleg w hotelu.
Odwiedzane miejsca:
- Miasto Czołpon Ata
- Petroglify
- Centrum kultury Rukh Ordo
- Plaża
170 km

Dzień 8 Czołpon Ata - Biszkek
Transfer do stolicy (Biszkeku) zajmie cały dzień. W drodze zwiedzimy wieżę Burana, a wieczorem kompleks etniczny Supara. Nocleg w hotelowych jutrach.

Dzień 9
Transfer na lotnisko (program zależny od godziny odlotu).
30 km

1
1

press to zoom
2
2

press to zoom
7
7

press to zoom
1
1

press to zoom
1/7

Nasz folder

 

bottom of page